Nyitóoldal
faq   sitemap   english  
EC NET
  MAGUNKRÓL   OKTATÁS   TANÁCSADÁS   REFERENCIÁK   ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTT KÉPZÉSEK   AKKREDITÁCIÓK

Bizalom és lehetőség
stratégiai partnerség az Open University Business School-lal

A brit Open University 1989-ben a British Know-How Found támogatásával először hazánkban, majd a közép-európai régióban hosszú távú partneri kapcsolatokat hozott létre az Open University típusú magas szintű távoktatás és menedzserképzés meghonosítására és kialakítására. Ennek során az elmúlt 17 évben az Open University intézményünket Magyarországon (regionális stratégiai partnereink Szlovákiában, Csehországban, Oroszországban, Bulgáriában és Romániában) képessé tette arra, hogy önállóan

  • fent tudjon tartani egy nyugat-európai követelményeknek megfelelő menedzserképzést,
  • az Open University-vel azonos színvonalú (WorldClass) távoktatásos képzést tudjon szolgáltatni, beleértve a tananyagfejlesztést, a tutor-képzést, az összes kapcsolódó tevékenységet - regisztráció, tréningek, képzési rendszer kialakítása, monitoring, vizsgáztatás és vizsgabizottságok működése.

Ily módon az Open University ezen tudás transzfer eredményeként Magyarországon (és a fent említett további öt országban) önmagával azonos módon működő intézményt hozott létre melyet 2000. augusztus 28-án Budapesten formálisan is deklarált.

A tizennégy éves partneri viszonyban a 2003-as év újabb minőségi előrelépést hozott, amikor az Open University partnerei közül hazánk európai-uniós csatlakozásának előestéjén intézményünk elsőként és egyetlenként bizalmat és lehetőséget kapott arra, az Open University távoktatási tradícióira, képzési módszereire, oktatási tananyagaira alapulva és vele egyenrangú stratégiai partnereként együttműködve, önálló intézményként tananyagokat önállóan oktathassa és az ehhez kapcsolódó magyar végzettséget kiadhassa.

Intézményeink stratégiai együttműködése az önálló oktatási jog megadása mellett többek között a következőkre terjed ki:

  • tananyagfejlesztések összehangolása;
  • oktatás módszertani fejlesztések koordinálása;
  • képzés minőségbiztosításának összehangolása;
  • oktatók kiválasztásában, képzésében és minősítésében való együttműködés;
  • régióra vonatkozó szervezetfejlesztési kutatások összehangolása.
Lap tetejére