Az Open University és az Euro-Contact Business School által alkalmazott távoktatási módszer Európában is élenjáró, kiugróan magas színvonalú integrált képzési módszer.
Jelenleg ez a legkorszerűbb, leghatékonyabb és leginkább hallgatóbarát forma, mely folyamatos szakmai segítséggel azonnal alkalmazható, naprakész tudást ad és lehetővé teszi a munka melletti önálló, rugalmas tanulást.
Az Euro-Contact mindig ezt az alapvetően hallgató-központú módszert alkalmazta és fogja alkalmazni oktatási rendszerként.
Az OU/ECBS Supported Distance Teaching© rendszerelemei
A támogatott távoktatásos tantárgyak alapeleme a távoktatásos multimédiás oktatócsomag, mely az oktatás tananyagának fő hordozója, s így alapvetően kommunikációs eszköz tanár és diák között. A tankönyvek mellett más, az egyéni tanulás támogató eszközök ( video-és audió kazetták, esetenként softverek ) együttese alkotja az oktató csomagot.
Intézményünk egyedileg fejlesztett - csak az Euro-Contact hallgatói számára hozzáférhető -, Internet alapú interaktív tanulási lehetőséggel is kiegészíti képzési rendszerét. Ez egy internet alapú interaktív szoftver, információs adatbázis és online konzultációs lehetőség.
Az Euro-Contact Business School tanári karát tudományosan minősített és az adott témában jelentős szakmai gyakorlati tapasztalattal rendelkező, az adott területen dolgozó menedzserek és konzulens cégek vezetői alkotják.
Hallgatóinknak tantárgyanként 6 alkalommal van lehetőségük csoportos konzultáción részt venni. A csoporthoz tartozó tanárok a hallgatók számára telefonon és intraneten/interneten a kurzus teljes időtartama alatt elérhetőek. Ily módon a tanár az oktatás teljes idejére az adott témakörben a hallgató személyes szakmai menedzsment-tanácsadója. A szemináriumokon való részvétel szabadon választható.
Az interaktivitás iránti bizonyos fokú igény kielégítésére a támogatott távoktatás részét képezik a bentlakásos hétvégi tréningek. Ez a képzési rendszerünk egyik legfontosabb része, melynek szerepe, hogy az azonos problémával rendelkező, különböző területen és beosztásban és vállalatnál dolgozó menedzserek közösen együttműködve, egymás tudását kiegészítve adják át egy-egy problémamegoldás során a tapasztalataikat, és gyakorlatban tapasztalják meg az alkalmazás sikerének élményét.
Egy ilyen hétvégén általában 50-60 hallgató és 4-5 oktató vesz részt. A tréningeken való részvétel kötelező.
A tantárgy anyagának elsajátítását rendszerint két fő módon értékeljük: a rendszeres dolgozatokon keresztül megvalósuló folyamatos értékeléssel és a kurzus végén tartott vizsgával.
A tantárgy elsajátítását segítik a saját tapasztalatokra építő, egyénileg elkészítendő dolgozatok. A dolgozatok révén, a résztvevők sokkal mélyebben sajátítják el a program anyagát, valamint hathatós segítséget kapnak az ismeretek saját munkájukban történő gyakorlati alkalmazásában.
A dolgozatok további célja a hallgató elméleti és gyakorlati ellenőrzése. A dolgozat nem vizsga jellegű számonkérési eszköz, sokkal inkább egy coaching módszer, ily módon azok megírásához - a tanári segítséget is tartalmazóan - minden segédeszköz használható. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a hallgatók közös, vagy akár csak hasonló dolgozatokat adhatnak be. Ezt intézményünk súlyos vétségnek tekinti, melynek következményeit a tanulmányi és vizsgaszabályzatban rögzíti.